Czy moja firma potrzebuje więcej niż jednego prawnika?

W zależności od tego, jaki rodzaj działalności prowadzisz i głębokość swojej firmy prawnika doświadczenie, to jest raczej prawdopodobne, że trzeba będzie zatrudnić więcej niż jednego prawnika. Dla większości firm, to jest bardziej pytanie „kiedy” niż „czy”.

Czy rzeczywiście trzeba zatrudnić adwokata w swojej firmie, lub po prostu zachować różne rodzaje prawników będzie się różnić w zależności od wielkości firmy, a wielkość zadania pod ręką. Większość małych firm może zrobić z tylko jednym prawnikiem w domu, lub jeden zewnętrzny prawnik działający jako główny doradca. Jednak, jak potrzeba powstaje, że w domu prawnika, lub poza radcą prawnym, trzeba będzie wprowadzić innych prawników, aby wypełnić te potrzeby.

Różne potrzeby wymagają różnych prawników

Jeśli chodzi o mały biznes, liczba kwestii prawnych właściciele mogą zmierzyć się jest coś, ale nie małe. Jeśli właściciel firmy nie ma adwokata biznesowego doradzając im o wielu potencjalnych problemów prawnych, właściciel jest zobowiązany do przegapienia czegoś, co może być potencjalnie katastrofalne. Typowe problemy obejmują:

Zgodność z rządem
Roszczenia z tytułu odpowiedzialności za lokal
Roszczenia z zakresu prawa pracy
Roszczenia z zakresu prawa konsumenckiego
Sporządzanie i negocjowanie umów
Sprawy pomiędzy firmami

Aby uprościć sprawy, firmy mają tendencję do posiadania jednego prawnika, który jest ich „go do” dla każdego problemu. Następnie, że jeden prawnik, często nazywany generalnego radcy prawnego, będzie miał prawo do wprowadzenia specjalistów do rozwiązania tego problemu. Koncepcja za posiadaniem generalnego radcy prawnego jest to, że będą one lepiej przystosowane do wprowadzenia odpowiednich prawników do pewnych zadań. Ponadto, jeśli Twoja firma konsekwentnie wymaga jednego rodzaju pomocy prawnej, zatrudnianie w domu, który może wykonać tę pracę sami mogą również pomóc obniżyć koszty.

Do In-House czy nie?

Przynosząc adwokata w domu oznacza umieszczenie prawnika na liście płac firmy. Czy Twoja firma potrzeby prawne uzasadniają jeden lub więcej prawników na liście płac generalnie zależy od wielkości pracy prawnej, która musi się zrobić, a ramy czasowe dla ukończenia. Zazwyczaj, gdy firma konsekwentnie ma wystarczająco dużo pracy prawnej co tydzień idzie do tego samego prawnika, to może być czas, aby rozważyć wprowadzenie tego prawnika w domu, aby zmniejszyć te koszty.

Napisz komentarz